KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14655244

nr 1465 5244

Poul Friis Nybo

(1869-1929), Danmark

Oljemålning, Skagen. Signerad. Olja på duk, 50x75, yttermått inklusive ram: 69x94 cm

Poul Friis Nybo, Dansk bildkonstnär född 1869, död 1929.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 2 maj 2022
kl 20:21:17

2/5 17:15:51 1      Vinnande bud

Poul Friis Nybo

Läs mer om Poul Friis Nybo